Bardas Un & Bulgur Değirmeni

Firmamız 1981 yılında Karaman Sümer Mahallesi Kılbasan Yolu üzerinde kurulmuştur.1980 yılından itibaren Karaman’ın un sektöründe ilk yıkamalı un ve bulgur değirmenidir.

2003 yılında Bardas Un ve Bulgur Limitet şirketine geçmiştir, 2003 yılından itibaren günümüz çağına uygun teknoloji donanım makine parkuru ile tesis yenilenmiştir.

Bardas Un Değirmeni Kurucuları Şükran Erdoğan ve Osman Erdoğan’dır. Şükran Erdoğan Gıda Teknikeri ve İşletme Mezunudur. Osman Erdoğan İşletme Yüksek Lisans ve İnsan Kaynakları yönetimi mezunudur.


1981 yılından itibaren faaliyet gösteren firmamız, ürün kalitesi ve hizmetli anlayışı ile sektöründe ve bölgesinde kısa zamanda kendisine seçkin bir yer kurmuştur. Firmamız Gelişen dünya şartları doğrultusunda, Türk Gıda Mevzuatı TSE şartlarına uygun gıda üretimi yapabilmek için gerekli yatırımları yapmış ve uygun kalite, gıda güvenliği yönetim sistemlerini kurmuştur.

Firmamızda değişik çeşitlerde un ve kepek ürünleri imal edilmektedir. Ham madde olan buğday, alımından önce kalite kontrol laboratuarında çeşitli analizler yapılarak sınıflandırılır ve üretilecek un çeşidine göre buğday paçalı hazırlanır. Bu buğday paçalı temizleme, yıkama, tavlama ve dinlenme aşamalarından geçerek öğütmeye hazır hale gelir.

Öğütme sırasında ortaya çıkan ana mamul olan un ve ara mamul olan kepek, kırma ürünlerimizin kalite kontrol laboratuarımızda her aşaması kontrol edilmektedir. El değmeden üretilen ana ve ara ürünlerimiz el değmeden paketlenerek uygun depo şarlarında muhafaza edilir ve siz tüketicilerimize ulaşımı sağlanır.

 

Kaliteli üretimin oluşumun nitelikli eleman gücünden geçtiği kabul edilerek, şirketimizde konusunda deneyimli ve eğitimli elemanlar istihdam edilerek sistemimizi ve üretimimizi geliştirmek için sürekli iyileştirme çalışmaları yürütülmektedir.